راه های جلوگیری از موخوره ؟

راه های جلوگیری از موخوره ؟

اگر شما موهای خشک، فر و یا وز دارید پیشنهاد می کنم حتما این مقاله را تا انتها مطالعه کنید و با ما همراه باشید که قراره موهای شمارو از دست موخوره نجات بدیم . شاید لازم باشه موخوره رو تعریف کنیم و موخوره یعنی شکستگی موها از جای مختلف و با به تعریفی دیگر دو شاخه شدن نوک موها هست. 

چجوری موهامو خشک کنم ؟

اگه شما موهای خشکی دارید تا جایی که میتونید سعی کنید از لوازمی که به صورت مستقیم موهای شمارو مورد گرما دید قرار میده دوری کنید. گرمای مستقیم مانند سشوار و اتو مو باعث ایجاد موخوره در نوک موها میشه که تا جایی که میتونید باید از استفاده از این دستگاها دوری کنید و استفاد از این دستگاه ها باید روزانه باشد.

توجه: سعی کنید وقتی از حمام می آید اصلا موهای خودتان را با حوله به صورت های چرخشی و بالا و پایین خشک نکنید و موهای خودتان را حوله بزنید و بگذارید خودشان به آرامی خشک شوند. 

شستشو مناسب موها 

موهای خودتان را اصلا داخل حمام شانه نکنید. دقت کنید موی خیس مثل کاغذ خیس شده است و به راحتی پاره می شود و اصلا نباید سعی کنید داخل حمام موهای خودتان را شانه کنید و بگذارید بعد از خشک شدن موهاتون آنها را شانه کنید. ما به شما پیشنهاد می کنیم قبل شامپو زدن به موهات در درجه اول از نرم کننده استفاده کنید تا موهاتون گره نخوره و حجم آنها بسیار مناسب است 

از چه شانه ای استفاده کنم ؟

اگر موهایی با حجم زیاد دارید سعی کنید از شانه های پلاستیکی که فاصله بین تیغه های آن زیاد است استفاده کنید و اگر حجم معمولی داره موهای شما از شانه ای آهنی و چوبی استفاده کنید و بسیار با آرامش و در چندین مرحله موهای خودتان را شانه کنید تا موهای شما آسیب زیادی نبیند . از محصولات چوبی ترجیحا استفاده کنید شما می توانید بهترین محصولات را در دیجی تو جیب در صفحه محصولات ما پیدا کنید

رنگ مو نزاید !

گذاشتن رنگ مو و تغییر زود به زود رنگ موهای شما باعث ایجاد موخوره می شود اگر شما می خواهید رنگ مو های خودتان را عوض کنید سعی کنید سالانه این اتفاق بیفتد و از تغییر زود به زود رنگ موهای خودتان خود داری کنید که این کار بسیار آسیب رسان است .

شتسشو منظم موها 

اگر شما موهای خشکی دارید لازم نیست هر روز موهای خودتان را بشویید چون که موهای شما به اون چربی سرتان نیاز دارد و  شما اگر هفته ای یکبار موهای خودتان را بشویید این کافی است و موقع شست شو توجه کنید که کف سرتون رو با شامپو ماساژ بدهید و زیاد روی ساقه موها فشار نیارید که باعث موخوره می شود.

موهاتون رو چرب کنید تا موخوره نگیره 

شما می توانید برای جلوگیری از موخوره موهای خودتان با روغن هایی همچون آرگان و روغن نارگیل چر بکنید و ماساژ بدهید و این کار شما باعث رسیدن آب بیشتر به موهای شما  می شود و کمک می کند موهای نرم تر و خوش دست تری داشته باشید.

موهاتون رو ببندید 

اگر موهای بلندی دارید سعی کنید موهای خودتان در روز ببندید چون باز بودن موهای بلند و برخورد با لباس و محیط اطراف باعث ایجاد موخوره و فرسایش نوک مو ها می شود و تا جایی که میتونید سعی کنید نوک موهاتون به جایی کشیده و برخورد مداوم نداشته باشد.

 تغذیه مناسب 

سعی کنید مواد لازم بدن و برای رشد مناسب موهاتون رو همیشه فراهم کنید اگر تغذیه موهاتون منظم انجام نشود باعث اسیب بسیار شدید و خشک شدن می شود برای همین آبرسانی جز مهمترین نکته در نگهداری از موها می باشد که شما باید توجه کنید روزانه بین دو تا سه لیوان آب بنوشید و حتما از ماسک های آبرسان استفاده کنید که برای موهای شما بسیار مفید هستن و می توانید بر روی صفحه محصولات کلیک کنید و بهترین ماسک های آبرسان با قیمت های مناسب مشاهده کنید .

توجه : ماسک مو را باید هفته ای یکبار استفاده کنید و نباید به ریشه موهای خودتان بزنید

بیماری موخوره مادرزادی 

در بعضی از مواقع موهای شما از ریشه دچار موخوره می شود و بسیار ضعیف است و موهای مو وقتی از ریشه در میاد و ساقه آن بلند می شود اگر از همان اول دچار موخوره باشد دیگه نمی شود کمکی کرد و تنها باید موها رو کوتاه کرد.

نوک گیری و منظم کوتاه کردن موها 

کسانی که موهای بلند دارند و موهای آن ها خشک است حتما باید هر چند ماه یکبار نوک گیری شود و این کار باعث می شود موهایی که دچار موخوره شدن از دوشاخه شدن موها از بین میره و مشکل موخوره رو جلوگیری می کنه. 

نرم کننده ها از موخوره جلوگیری می کنند 

استفاده از نرم کننده باعث ایجاد محیط اسیدی قلیایی می شود که فضایی خنثی رو برای موهای ما ایجاد می کند. و سعی کنید از شامپو های بدون سولفات استفاده کنید تا چربی و نرمی ساقه مو رو از بین نبرد. سعی کنید بعد از کمی خشک شدن موها از سرم مو استفاده کنید و با آرامش بر روی موهای خودتان بکشید  باعث تقویت مو می شود و باعث میشود نوک و ساقه مو شما لایه محافظی داشته باشد 

از آلوورا به موهاتون بزنید 

چند روز یکبار از ژل آلوورا به موهاتون بزنید  بزارید بمونه بر روی موهاتون و خشک بشه و اصلا شمارو اذیت نمی کنه و بعد از گذشتن مدتی باعث میشه موهای نرم و خوبی داشته باشید، شما با رعایت تمامی این موارد شما می توانید از جلو گیری موخوره های جدید جلوگیری کنید ولی برای موهایی که در حال حاضر دچار موخوره شدن به شما پیشنهاد میکنیم حتما خیلی سریع نوک موهاتون رو کوتاه کنید وگرنه این شکستگی تا ریشه موها ادامه پیدا میکند و باعث میشه اون تک شاخه مو نابود شود، پس برای جلوگیری از این اتفاق نوک موهای خودتان چند وقت یکبار کوتاه کنید. 

امیدوارم این مقاله به شما کمک کرده باشد حتما اگر از این مقاله خوشتون امد ممنون میشم برامون کامنت بزارید و حتما مارو در اینستاگرام دنبال کنید که روزانه با کلی محتوا جدید همراه شما هستم و در کنار شما به سلامت زیبایی شما می پردازیم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Shopping Cart
اسکرول به بالا